Menu Content/Inhalt
Start

Marka Polskiej Gospodarki

  • Marka Polskiej Gospodarki

Instytut jest członkiem klubów

  • KLUB POLSKIE FORUM ISO 9000
  • KLUB POLSKICH LABORATORIÓW BADAWCZYCH POLLAB

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości

angielski rosyjski

IX Ogólnopolski Kongres PETROBIZNES Chemia Paliwa Gaz

10.10.2014.

W dniu 2 października 2014 r. odbył się IX Ogólnopolski Kongres PETROBIZNES Chemia Paliwa Gaz, poświęcony strategiom polskich koncernów w najbliższych latach na tle rynku europejskiego. Kongres objęty został Patronatem Honorowym przez Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego, Ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Macieja Bando, Polską Izbę Przemysłu Chemicznego, oraz Patronatem Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Czytaj całość
 

Konferencja "EKSTRAKCJA NADKRYTYCZNYM CO2 I JEJ ZASTOSOWANIA"

08.10.2014.

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego „OIC Poland” z siedzibą w Lublinie oraz Instytut Nowych Syntez Chemicznych w Puławach serdecznie zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji naukowej: „EKSTRAKCJA NADKRYTYCZNYM CO2 I JEJ ZASTOSOWANIA” organizowanej w ramach projektu „PWP Budowa potencjału naukowo-inżynieryjnego INS poprzez wdrażanie opracowanych technologii do praktyki przemysłowej”.

Czytaj całość
 

XXXIX Międzynarodowe Seminarium Naukowo Techniczne „Chemistry for Agriculture”

06.10.2014.

Chemistry for Agriculture 2014

Czytaj całość
 

Dni Pola w Goczałkowie

06.10.2014.

Dni pola w Goczałkowie W dniu 26.09.2014 r. na polach Gospodarstwa Doświadczalnego w Goczałkowie odbyło się spotkanie z rolnikami zorganizowane przez Instytut Nowych Syntez Chemicznych oraz firmę Agro-As z Pszenna. Podczas spotkania przedsiębiorcy rolni mogli zapoznać się z bogatą ofertą maszyn marki Claas, maszynami uprawowymi oferowanymi przez firmę Horsch oraz technologiami i nawozami opracowanymi przez INS.

Czytaj całość
 

Konferencja Producentów i Użytkowników polskich katalizatorów

30.09.2014.

Expochem 2014 W dniach 17-19.09.2014 r. w hotelu „Dolina Charlotty” w Strzelinku k. Słupska odbyła się Konferencja Producentów i Użytkowników Polskich Katalizatorów zorganizowana przez Instytut Nowych Syntez Chemicznych oraz Grupę Azoty S.A.
W Konferencji uczestniczyło ponad 120 przedstawicieli firm krajowych i zagranicznych, z takich krajów jak Węgry, Ukraina, Rosja, Niemcy, Holandia.
Podczas konferencji zaprezentowanych zostało 10 referatów przygotowanych przez INS oraz przedstawicieli polskich Zakładów Chemicznych, dotyczących użytkowania katalizatorów i procesów w których są one wykorzystywane.

Czytaj całość
 

Expochem 2014

25.09.2014.

Expochem 2014 W dniach 17-18 września w Warszawie odbyły się VII Międzynarodowe Targi Przemysłu Chemicznego Expochem. Na stoisku Puławskiego Parku Naukowo – Technologicznego prezentował się m.in. Zakład Technologii Organicznych INS, wystawiając dotychczas otrzymane próbki biodegradowalnych materiałów z odnawialnych surowców roślinnych otrzymane w Laboratorium Tworzyw Biodegradowalnych.

Link do targów: www.expochem.pl

Czytaj całość
 

Doktoranci INS laureatami stypendium w konkursie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie

12.09.2014.

Informujemy, że zespół badawczy Instytutu Nowych Syntez Chemicznych i Grupy Azoty Puławy pod kierunkiem prof. dr hab. Janusza Igrasa w składzie mgr Sebastian Schab i mgr Monika Karsznia został laureatem w ramach konkursu Stypendia naukowe dla doktorantów pracujących w ramach zespołów badawczych, organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Czytaj całość