Menu Content/Inhalt
Start

Marka Polskiej Gospodarki

  • Marka Polskiej Gospodarki

Instytut jest członkiem klubów

  • KLUB POLSKIE FORUM ISO 9000
  • KLUB POLSKICH LABORATORIÓW BADAWCZYCH POLLAB

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość

angielski rosyjski

Konferencja Producentów i Użytkowników polskich katalizatorów

30.09.2014.

Expochem 2014 Miło nam poinformować, że tegoroczna Konferencja Producentów i Użytkowników Polskich Katalizatorów odbyła się w dniach 17-19.09.2014 r. w hotelu „Dolina Charlotty” w Strzelinku k. Słupska.
Instytut Nowych Syntez Chemicznych wraz z Grupa Azoty S.A., którzy byli gospodarzami spotkania mieli zaszczyt gościć ponad 120 przedstawicieli firm krajowych jak i zagranicznych, z takich krajów jak Węgry, Ukraina, Rosja, Niemcy, Holandia.
Podczas konferencji zaprezentowanych zostało 10 referatów przygotowanych przez INS oraz przedstawicieli polskich Zakładów Chemicznych, dotyczących użytkowania katalizatorów i procesów w których są one wykorzystywane.

Czytaj całość
 

Expochem 2014

25.09.2014.

Expochem 2014 W dniach 17-18 września w Warszawie odbyły się VII Międzynarodowe Targi Przemysłu Chemicznego Expochem. Na stoisku Puławskiego Parku Naukowo – Technologicznego prezentował się m.in. Zakład Technologii Organicznych INS, wystawiając dotychczas otrzymane próbki biodegradowalnych materiałów z odnawialnych surowców roślinnych otrzymane w Laboratorium Tworzyw Biodegradowalnych.

Link do targów: www.expochem.pl

Czytaj całość
 

Doktoranci INS laureatami stypendium w konkursie Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie

12.09.2014.

Informujemy, że zespół badawczy Instytutu Nowych Syntez Chemicznych i Grupy Azoty Puławy pod kierunkiem prof. dr hab. Janusza Igrasa w składzie mgr Sebastian Schab i mgr Monika Karsznia został laureatem w ramach konkursu Stypendia naukowe dla doktorantów pracujących w ramach zespołów badawczych, organizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Czytaj całość
 

Dyrektor Naukowy prof. dr hab. J.Igras uczestnikiem dnia informacyjnego BBI

10.09.2014.

W dniu 2 września Dyrektor Naukowy prof. dr hab. Janusz Igras wspólnie z prof. dr hab. Tadeuszem Wijszaką Konsultantem ds. naukowych brali udział w Brukseli w dniu informacyjnym Bio-based Industries zorganizowanym przez Komisję Europejską.

Czytaj całość
 

Udział dr hab. inż. Edwarda Roja, prof. nadzw. w Kongresie CHISA

05.09.2014.

W dn. 23-27.08.2014 r. w Pradze (Czechy) odbył się 21 Międzynarodowy Kongres Inżynierii Chemicznej i Procesowej CHISA 2014, na którym zaprezentowano ok. 1500 prac w formie wykładów, referatów, komunikatów i posterów, opracowanych przez ponad 3000 autorów i współautorów.

Czytaj całość
 

Dr hab. inż. Edward Rój, prof. nadzw. - członkiem EFCE

19.08.2014.

Pan dr hab. inż. Edward Rój, prof. nadzw., Kierownik Zakładu Ekstrakcji Nadkrytycznej dnia 01 sierpnia 2014 r. został członkiem European Federation of Chemical Engineering (EFCE) dział Technologii Wysokociśnieniowych.

Czytaj całość
 

Wywiad z Dyrektorem Instytutu Nowych Syntez Chemicznych

12.08.2014.

W sierpniowym numerze Newslettera Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego ukazał się wywiad z Cezarym Możeńskim, Dyrektorem Instytutu Nowych Syntez Chemicznych (s.16-19).

Link do newslettera PPNT
Czytaj całość